Mopy na umývanie podlahy

Každý mop sa skladá z troch častí: 1. držiak mopu, 2. mop a 3. násada (tyč). V našej ponuke nájdete mopy určené na umývanie podlahy aj zametacie mopy, s ktorými môžete čistiť nasucho. Nasucho je väčšinou potrebné čistiť na miestach, kde znečistenie nevyžaduje použitie čistiaceho roztoku.

Zametacie mopy sa používajú aj na čistenie plôch so zvýšeným pohybom ľudí, kde z hľadiska bezpečnosti nie je vhodné čistiť podlahu namokro (pretože hrozí nebezpečenstvo pošmyknutia). Zametacie mopy nájdu uplatnenie aj pri čistení športovísk (telocvične, posilňovne, haly).

Mopy sa vyrábajú z rôznych materiálov, ale najviac sú používané bavlnené a mikrofázové. Bavlnené mopy sa používajú na všetky podlahy(prírodný/ umelý kameň, linoleum, guma a iné) okrem drevených a laminátových. Na drevené a laminátové podlahy sa používajú mikrofázové mopy (tzv. mikro). Micro mopy čistia s minimálnym množstvom čistiaceho roztoku, vďaka čomu sa nemusíme obávať, že by nám parkety alebo plávajúca podlaha navlhli. Mop micro sa dá použiť aj na dosušovanie alebo leštenie podlahy.

Pri kúpe mopu myslite aj na správny výber držiaka mopu. Držiaky sú vyrábané rôzne, no najpoužívanejšie sú kapsové a fixové - Flipper. Držiaky mopu Flipper majú tú výhodu, že pri umývaní podlahy s nimi neprichádzajú ruky vôbec do kontaktu s mopom. Ruky upratovačky tak zostanú suché a čisté. Fixový mop môžete jednoducho sklopiť funkčným pedálom a vyžmýkať žmýkačom upevnenom na vozíku.

Aby nám mop mohol dlho slúžiť a aby sa ním dalo pohodlne pracovať, musí byť násada (tyč) aj držiak mopu z ľahkého, no pevného materiálu.

Profesionálny mop je zárukou lepšej kvality čistenia a lepšej hygieny. S profesionálnym mopom za kratší čas a bez námahy umyjete oveľa väčšiu plochu.

Prečítajte si celý článok o tom, ako si vybrať správny mop.

Mopy na umývanie podlahy